Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu




Galeria Siedlce – Wielkie otwarcie!

Galeria Siedlce jest pierwszym w Siedlcach i całym regionie siedleckim nowoczesnym centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym.

Zlokalizowany w ścisłym centrum miasta obiekt pomieści ok. 120 sklepów, restauracji i kawiarni, a także pięciosalowe kino i klub fitness. Uroczysta ceremonia inaugurująca działalność Galerii odbyła się 28 marca 2014 r., a pierwsi klienci przekroczą jej próg już następnego dnia – w sobotę, 29 marca. Inwestorem projektu jest Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus.

Historia miejsca (genius loci)
Galeria Siedlce powstała w wyniku rozbudowy należącej do Inwestora Galerii S. We wrześniu 2010 roku, w drodze przetargu nieograniczonego zorganizowanego przez miasto Siedlce, Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus zakupiło sąsiadujące z Galerią S działki o łącznej powierzchni ponad 2 ha. Na tym terenie powstał nowy budynek, który wraz z istniejącą Galerią S tworzy zupełnie nowy obiekt – Galerię Siedlce.
W zasięgu tego nowoczesnego ponadregionalnego centrum handlowo-rozrywkowego mieszka około 300 tys. mieszkańców subregionu siedleckiego.
Uzupełnieniem inwestycji są zachowane i gruntowanie odrestaurowane przez Inwestora zabytkowe budynki Narodowego Banku Polskiego (tzw. Bank i Oficyny). Wzniesione w 1924 r., według projektu znakomitego architekta Mariana Lelewicza, stanowią cenny przykład architektury klasycyzmu akademickiego (typowego dla budynków użyteczności publicznej budowanych w okresie dwudziestolecia międzywojennego). Ciekawostką jest fakt, iż znajdują się one na liście obiektów, w których według historyków, w czasie II wojny światowej mogły być ukrywane rezerwy złota Narodowego Banku Polskiego.
Obecnie w odrestaurowanym zabytkowym zespole budynków znajdzie się bank i biura, a od strony placu planowane są restauracje i bary z ogródkami.

Lokalizacja i dojazd
Galeria znajduje się w jednej z najatrakcyjniejszych lokalizacji w Siedlcach – w ścisłym centrum miasta, przy skrzyżowaniu dwóch najbardziej uczęszczanych ulic: Piłsudskiego (Piłsudskiego 74) i Wojskowej, w pobliżu dworców PKP i PKS oraz przystanków komunikacji miejskiej.
Główne wejścia do Galerii prowadzą z ulic Piłsudskiego, Wojskowej i z Placu Bankowego, uzupełniające od strony ulicy Sportowej.
Aby zapewnić klientom łatwy i bezpieczny dojazd do Galerii, przebudowany został układ drogowy wokół centrum: powstały nowe pasy wyłączenia oraz zatoki autobusowe, wybudowano rondo, zainstalowano sygnalizację świetlną, wymieniono nawierzchnię chodników oraz zainstalowano nową wiatę przystankową.
Klienci odwiedzający Galerię mają do dyspozycji parkingi: zewnętrzny i podziemny, które w sumie pomieszczą ponad 860 samochodów.

Architektura i przestrzeń publiczna
– Galeria Siedlce wnosi do miasta nową jakość handlu i usług – mówi Agnieszka Muż, Asset Manager z firmy Colliers International, która zarządza obiektem. – Estetyka i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, harmonijnie łączą się tutaj z elementami nawiązującymi do historii miejsca i miasta.

Plac miejski
Pomiędzy zabytkowymi budynkami Banku i Oficyn, a elewacją Galerii usytuowano plac miejski z nasadzonymi drzewami oraz fontanną. Stanowi on wygodne i bezpieczne wejście dla klientów, a jednocześnie pełni rolę miejsca integracji mieszkańców, przestrzeni rozrywkowej i ekspozycyjnej oraz „ogródka letniego” restauracji i pubów, które zlokalizowane będą w wewnętrznej części budynków Banku i Oficyn. Amfiteatralnie ukształtowane schody tworzą siedziska dla widzów i klientów.
– Dzięki indywidualnemu, zamknięto-otwartemu charakterowi oraz właściwym proporcjom, plac miejski przed Galerią Siedlce, może zmieścić 2000 osób, a przy tym jest kameralny. – mówi Marek Bulak z pracowni Bulak Projekt, która jest autorem projektu architektonicznego Galerii.
Koncepcja budynku od zewnątrz
Elewację Galerii zaprojektowano ze szlachetnych materiałów: kamienia, naturalnego drewna, szkła oraz aluminium. Wysokością i sposobem kształtowania dachu od strony ul. Piłsudskiego nawiązano do tradycyjnych parametrów kamienic, dopasowując go stylem do śródmiejskiej lokalizacji. Niższa, wycofana część elewacji nawiązuje wielkością do zabytkowych budynków Oficyn.
Główne wejście do Galerii znajduje się w reprezentacyjnej, przeszklonej ścianie spajającej w jedną całość plac wewnętrzny i zewnętrzny. Elewacja pokryta jest egzotycznym drewnem – cedrem kanadyjskim. Efekt dopełnia zieleń drzew, fontanna, a także uruchamiane po zmroku podświetlenia – tworząc przestrzeń śródmiejską o wysokiej jakości estetycznej.
Koncepcja wnętrz
Wnętrze Galerii Siedlce ma układ pasaży handlowych. Ich nazwy nawiązują do historii miejsca oraz Siedlec: pasaż Księżnej Ogińskiej, pasaż Jacka oraz pasaż Bankowy. Przy wejściu głównym znajduje się plac wewnętrzny będący kontynuacją zewnętrznego placu Bankowego.
Przestrzenie wspólne zaprojektowane zostały z myślą o komforcie klientów – są obszerne i pełne dziennego światła dzięki obszernym świetlikom sufitowym, urozmaicone zielenią, ławkami i dekoracjami okazjonalnymi.

Zastosowane technologie
Budynek Galerii Siedlce zaprojektowany został z zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Kondygnacje parteru i piętra połączone są ze sobą panoramicznymi windami oraz ciągami schodów i pochylni. Wnętrza są wentylowane i klimatyzowane. Wszystkie systemy są sterowane i monitorowane elektronicznie.
W trakcie projektowania obiektu szczególną uwagę zwrócono na oszczędność energii. Galeria Siedlce jest pierwszą w Polsce galerią handlową oświetloną w 100% w systemie energooszczędnej technologii LED-owej współpracującej z zaawansowanym systemem sterowania. Umożliwia to pełną regulację natężenia oświetlenia, m.in. w zależności od udziału światła dziennego. Indywidualnie zaprojektowane i wykonane oprawy LED-owe oświetlające hol wejściowy ściśle współgrają z charakterem wnętrza, nawiązując do logotypu Galerii.
W centrum zastosowane zostały również m.in. systemy odzysku energii z wentylacji oraz nowoczesne żaluzje i szyby chroniące przed przegrzewaniem pomieszczeń.
Parkingi wyposażone są w system nawigacji i informacji o zajętości miejsc (Vipark). W garażach ułożone zostały ekologiczne i redukujące hałas posadzki z żywicy.

Oferta handlowo-usługowa
Galeria Siedlce jest centrum o charakterze regionalnym z bogatą i kompleksową ofertą handlowo-usługową.
– Śródmiejski charakter Galerii zobowiązywał nas do tego, by stworzyć obiekt wielofunkcyjny, w którym obok sklepów znajdzie się strefa rozrywkowa i gastronomiczna, który będzie miejscem zakupów i spędzania wolnego czasu – mówi Agnieszka Michalczewska, Partner w firmie ASPENN Sp. z o.o. Sp.k., która odpowiada za komercjalizację obiektu. – Dobieraliśmy ofertę tak, by spełniła oczekiwania możliwie najszerszej grupy odbiorców.
Łączna powierzchnia najmu Galerii wynosi 34 000 mkw., z czego 26 000 mkw. przypada na nową część, w której znalazło się ponad 120 lokali handlowych, usługowych i gastronomicznych. Wśród nich są najpopularniejsze na rynku marki, z których wiele w Galerii Siedlce otwiera swoje pierwsze lokale w mieście i regionie: Apart, Bershka, C&A, Calypso Fitness, Carry, Douglas, Empik, Gino Rossi, Grycan, H&M, Home&You, KFC, Kino Helios, Martes Sport czy New Yorker.
– Dotychczas klienci z tego regionu mogli robić zakupy wyłącznie w naszej e-perfumerii www.douglas.pl – mówi Agnieszka Mosurek-Zava, Prezes Douglas Polska. – Od dzisiaj zapraszamy ich do realnego świata piękna według marki Douglas, naszej pierwszej perfumerii stacjonarnej zlokalizowanej w Galerii Siedlce. Na klientów czeka zespół profesjonalnych i serdecznych doradców, bogaty asortyment luksusowych i popularnych kosmetyków oraz usługi.
– Będzie to pierwszy sklep C&A w Siedlcach. – mówi Zbigniew Klepacki Dyrektor ds. Sprzedaży C&A Polska Sp. z o.o. – Przed sfinalizowaniem umowy najmu zawsze bardzo szczegółowo sprawdzamy potencjał miasta oraz jego okolic. Oceniamy także charakter inwestycji i czy nasza marka dobrze wpisze się w profil centrum handlowego. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, ze spokojem patrzymy w przyszłość, mając pewność, że Galeria Siedlce to idealne miejsca dla naszego 79 sklepu w Polsce.
Zadbano również o obecność lokalnych kupców, którzy w Galerii Siedlce otworzą swoje pierwsze sklepy lub będą to salony w nowych odsłonach. Operatorem spożywczym pozostaje Stokrotka, która została przeniesiona do nowej części Galerii.

Oferta handlowo-usługowa Galerii Siedlce
Artykuły spożywcze: Stokrotka
Biżuteria i zegarki: Apart, Bijou Brigitte, Helia, Świat Biżuterii, Swiss, Yes
Elektronika i wyposażenie wnętrz: Dom i Światło, RTV EURO AGD, S’Decor
Kawiarnie, restauracje, cukiernie: Al Amir Bar, Bubble House, Cafe Club, Coffee for You, Dobre Smaki, Grycan, KFC, Presto, Mc Donald’s, Subway, Sushi Nanatsu, Zenthai
Książki, prasa, artykuły piśmiennicze: Empik, In Medio, Skarbet
Moda – odzież i bielizna: 5-10-15, Atlantic, Bershka, Bialcon, Big Star Levis, Butik, C&A, Carry, Centrum Mody F&M, Coccodrillo, Cris, Cropp, CROSS JEANS, Diverse, Esotiq, Greenpoint, H&M, Home&You, House, Kubenz, Lei, Lilly, Medicine, Mikos, Mohito, Monnari, Morani, New Yorker, Ochnik, Pako Lorente, Pretty Girl, Quiosque, Recman, Reserved, Salon Magic Line, Sinsay, Szachownica, Taranko, Tatuum, Textil Market, Top Secret, Triumph, Vissavi, Vistula, Wrangler Lee, Wólczanka
Obuwie i akcesoria: CCC, Deichmann, Gianni, Hana, Helios Obuwie, Kangur, Obuwie Łęczycki, Ray Obuwie, Vanessa, Wojas
Rozrywka: Fitness Calypso (wkrótce otwarcie), Kino Helios, Sala Zabaw Kubusiowo
Sport i rekreacja: 4F,City Sport, Lotos Styl, Martes Sport
Usługi: Bank WBK, EKO Pralnia Laguna, Eureka Travel, Eurobank, Itaka, Kantor, Millennium Bank, PKO BP, Play, T- Mobile, Teleakces
Zabawki: Koala, Smyk
Zdrowie i uroda: Apteka Cefarm (wkrótce otwarcie), Douglas, Optyk Studio, Rossmann

Inwestor i generalny wykonawca
Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus to firma deweloperska działająca na polskim rynku od ponad 20 lat i specjalizująca się budownictwie mieszkaniowym oraz komercyjnym. Obecnie firma posiada dwie inwestycje o charakterze handlowym: Galerię Siedlce oraz realizowaną w Białymstoku Galerię Jurowiecką, a także kilkanaście inwestycji o charakterze mieszkaniowym.

Partnerzy inwestycji
Autor projektu architektonicznego – pracownia Bulak Projekt Sp. z o.o.
Agent komercjalizujący – ASPENN Sp. z o.o. Sp.k.
Zarządca obiektu – Colliers International REMS Sp. z o.o.

Galeria Siedlce w liczbach
34 000 mkw. powierzchni najmu, w tym 26 000 mkw. powierzchnia najmu nowej części
2 poziomy handlowe
ok. 120 lokali handlowych
12 lokali gastronomicznych
5 sal kinowych
fitness club
146 miejsc parkingowych na zewnątrz
721 miejsc w parkingu podziemnym

Odpowiedź do artykułu “Galeria Siedlce – Wielkie otwarcie!

  1. e.jastrzebska

    gratuluje pomyslu wybudowania galerii w siedlcach.Dzieki temu ze jest tam wiele markowych sklepow nie trzeba juz jezdzic do warszawy by zrobic odpowiednie zakupy.Mieszkam w jednym z okolicznych miast i bardzo chetnie bede kupowala w galerii.Jestem pod wrazeniem rozmachu,stylu i elegancji calej galerii. Mamy namiastke stolicy tuz za miedza.Mysle ze moja opinie podziela wiele osob. Czekam na otwarcie nie zagospodarowanych pomieszczen. Moze wiecej kawiarenek gdzie mozna odpoczac w trakcie zakupowego szalenstwa?